#KulturaWspólnaSprawa – spotykamy się, rozmawiamy i analizujemy zasoby kulturalne mieszkańców gminy Kruklanki.
Projekt „Kultura wspólna sprawa” to zapowiedź twórczych i otwartych
na mieszkańców działań, których realizatorami będą mieszkańcy Gminy Kruklanki we współpracy z Biblioteką i Ośrodkiem Kultury Gminy Kruklanki.
Obecnie realizujemy pierwszy etap projektu, którego rezultatem będzie m.in. diagnoza zasobów i potrzeb kulturalnych mieszkańców gminy Kruklanki. W zeszłym tygodniu spotkaliśmy się w Sołtmanach i Kruklankach, aby porozmawiać o kulturze w naszej gminie. W trakcie spotkania uczestnicy opracowali mapy zasobów kulturalnych gminy Kruklanki, a także odpowiedzieli na pytania dotyczące potrzeb kulturalnych mieszkańców. Spotkania cieszyły się dużym zainteresowaniem mieszkańców, a ich wyniki zostaną wykorzystane w opracowywanej diagnozie. Spotkanie prowadziła Wioletta Anuszkiewicz, która opracowuje diagnozę i wspiera realizację projektu. Pod koniec maja zostanie ogłoszony konkurs na realizację przez mieszkańców inicjatyw kulturalnych. Ośrodek Kultury będzie wspierał realizację pomysłów, liczymy na Waszą kreatywność i zaangażowanie.
Biblioteka i Ośrodek Kultury Gminy Kruklanki otrzymał dofinansowanie ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Narodowego Centrum Kultury „Dom Kultury+ Inicjatywy lokalne. Edycja 2022”.#