OŚRODEK KULTURY GMINY KRUKLANKI

linia zolta

Podstawowe cele statutowe Ośrodka Kultury Gminy Kruklanki obejmują organizowanie warunków służących zaspokajaniu i rozwijaniu potrzeb mieszkańców w zakresie kultury oraz aktywizacji procesów rozwojowych w tej dziedzinie życia.

Jednym z najważniejszych zadań Ośrodka Kultury Gminy Kruklanki jest prowadzenie różnorodnych form edukacji kulturalnej i wychowanie przez sztukę dzieci, młodzieży i dorosłych, a także inicjowanie i stwarzanie warunków dla amatorskiego ruchu artystycznego, kół, klubów i zespołów. Zgodnie z tymi założeniami, obecnie w Ośrodku Kultury Gminy Kruklanki odbywają się lekcje gry na instrumentach i ponadto działa kilka zespołów i kół zainteresowań takich jak:

• Zespół Ludowy "Sapiniaki"
  • Mazurski Zespół Ludowy "Kruklanki"
  • Mazurski Ludowy Zespół Artystyczny "Mżawka"
  • Dziecięcy Zespół Ludowy "Małe Kruklanki"
  • "Taneczny MIX" - młodsza grupa tańca nowoczesnego (aktualnie zawieszony)
  • "Rozrabiaki"- starsza grupa tańca nowoczesnego (aktualnie zawieszony)
  • Zajęcia ruchowo-taneczne w NPP "Chatka Puchatka"
  • Zajęcia ceramiczne dla dzieci
  • Grupa Kreacji Form Multimedialnych
  • ZUMBA
  • Pracownia plastyczno-ceramiczna

W okresie jesienno-zimowym w Ośrodku Kultury Gminy Kruklanki następuje czas intensywnej pracy w zespołach i kołach zainteresowań. Co roku organizuje się także ferie zimowe, w trakcie których odbywają się liczne warsztaty tematyczne. Wiosną i latem odbywa się dużo imprez w plenerze. Są to okolicznościowe koncerty oraz spływ kajakowy, rajd rowerowy. Warto zaznaczyć, że nasze zespoły oprócz występów w naszej gminie, uświetniają również imprezy regionalne. W czasie wiosny Ośrodek Kultury Gminy Kruklanki przygotowuje się do sezonu turystycznego. Następuje: zbieranie i aktualizacja danych dotyczących bazy turystycznej, zbieranie materiałów przydatnych w wakacyjnym Punkcie Informacji Turystycznej, odnawianie tras rowerowych, przygotowywanie map i informatorów. Ośrodek Kultury Gminy Kruklanki współpracuje także ze świetlicami wiejskimi w Żywkach, Jeziorowskich,Lipowie, Żabince i Jasieńcu.

Od 1 stycznia 2010 roku Ośrodek Kultury Gminy Kruklanki prowadzi Niepubliczny Punkt Przedszkolny "Chatka Puchatka".

linia zolta