PRACOWNICY

PRACOWNICY OŚRODKA KULTURY

MARTA UŚCIŁOWICZ - dyrektor

Marta Uściłowicz pracuje w BiOKGK od marca 2013 roku. Prowadziła zajęcia taneczno-rekreacyjne w NPP "Chatka Puchatka", zajęcia tańca nowoczesnego. Skończyła studia magisterskie na kierunku kulturoznawstwo na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Adama Mickiewicza i Studium Przygotowania Pedagogicznego na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu. Interesuje się szeroko pojętym ruchem ciała. Jej hobby to żeglarstwo i nurkowanie. Instruktorka fitnessu.

MAŁGORZATA PREUSS-WASIAK - instruktor

Małgorzata Preuss-Wasiak pracuje w BiOKGK od 1999 r. Jest instruktorką w pracowni ceramicznej, gdzie prowadzi zajęcia m.in: z decoupage'u, słomkarstwa, filcowania, malowania embru, modelowania gliny, grafiki, robienia biżuterii. Organizuje również liczne, różnorodne warsztaty tematyczne. Uczestniczy w wielu kursach instruktorskich związanych z plastyką w Olsztynie, w Muzeum Kultury Ludowej w Węgorzewie. Jej hobby to turystyka i aktywny wypoczynek na świeżym powietrzu.

DANUTA OŻGA - główna księgowa

INSTRUKTORZY GODZINOWI OŚRODKA KULTURY

linia zolta

RYSZARD ZABŁOTNY - kierownik Mazurskiego Ludowego Zespołu Artystycznego "Mżawka"

W roku 1975 ukończył szkołę organistów w Pelplinie. Następnie pracował przez 4 lata jako organista w Dubeninkach i 2 lata w Miłkach. Od 1981 roku pracuje w parafii p.w. Świętego Apostoła Piotra i Pawła w Węgorzewie. W 2003 roku założył chór "Ojczyzna", którym dyryguje do dzisiaj. Prezes Stowarzyszenia "Chór Ojczyzna".

KRYSTYNA REKOSZ -  choreograf Mazurskiego Zespołu Ludowego "Kruklanki"

Absolwentka WSP w Olsztynie - kierunek kulturalno-oświatowy. Ukończyła 2 letnie Studium Choreograficzne w Gdańsku oraz 4 letnie Studium Choreograficzne w Warszawie. Posiada kategorię "S" instruktora choreografa.W latach 1970-73 - kierownik i choreograf Zespołu Pieśni i Tańca "Kętrzyniacy", w latach 1973-89- kierownik i choreograf Zespołu Pieśni i Tańca "Giżycko".

MACIEJ STANKIEWICZ - kierownik kapeli MZL "Kruklanki"

JERZY ZINKIEWICZ - kierownik Zespołu Ludowego "Sapiniaki"

ANDRZEJ KOWAL - instruktor Grupy Kreacji Form Multimedialnych

Dźwiękowiec i montażysta, absolwent Wydziału Elektroniki Politechniki Warszawskiej oraz  Zaocznego Wyższego Zawodowego Studium Realizacji Telewizyjnej PWSFTviT w Łodzi.Prezes Fundacji " Dziedzictwo Nasze".